Každý, kdo chce dosáhnout vzdálený cíl, musí udělat mnoho malých kroků.
Helmut Schmidt
 

adaptace

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Bulletin TIMUR

Chcete dostávat do Vaší emailové schránky Bulletin TIMUR?
Aktivity Tisk Email

Cílem Týmové iniciativy pro místní udržitelný rozvoj je populraizace a prosazování udržitelného rozvoje na místní úrovni (obce, města, mikroregiony, kraje, školy, podniky) prostřednictvím různých nástrojů. Mezi takové nástroje patří zejména indikátory udržitelného rozvoje, strategické plánování, místní Agenda 21, ekologická stopa či publikování informací o stavu životního prostředí.

Mezi hlavní aktivity TIMUR patří především:

  1. Prosazování indikátorů udržitelného rozvoje na místní úrovni. Jedná se zejména o systematickou podporu městům a obcím v zavádění a vyhodnocování indikátorů udržitelného rozvoje ze sady ECI/TIMUR. Dále o aktivity související s tvorbou specifických skupin /sad indikátorů pro různé oblasti udržitelného rozvoje - např. doprava, sociální oblast - a pro různá města - např. programové indikátory strategických plánů měst a obcí. 
  2. Popularizace a propagace ekologické stopy. Ekologická stopa je základním indikátorem na národní, regionální i místní úrovni, který prostřednictvím jedné hodnoty srozumitelným způsobem kvantifikuje míru zátěže člověka (města, státu) a jeho aktivit (doprava, bydlení...) na životní prostředí. TIMUR se zabývá ekologickou stopou v oblastech vědy a výzkumu, vzdělávání a osvěty i její aplikací přípravě specifických kalkulátorů.
  3. Environmentální reporting na místní úrovni. Jedná se o zejména o zveřejňování informací a dat o životním prostředí na úrovni měst a obcí. TIMUR připravil metodiku tvorby tištěných zpráv o stavu životního prostředí a metodiku elektronického publikování zpráv o ŽP na webové stránky měst. 
Dále se TIMUR zabývá strategickým plánováním na místní úrovni, posuzováním udržitelnosti, vytvářením koncepcí a politik, tvorbou odborných publikací a studií, zapojováním veřejnosti či místní Agendou a místní Akcí 21.
 

 

Interní sekceKontakt

Týmová iniciativa pro místní udržitelný rozvoj, o. p. s.
Olšanská 55/5 
Praha 3, 130 00

Tel +420 602 435 421
e-mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Další kontaktní údaje

 

Podpora

Děkujeme

Ministerstvo životního prostředí Ministerstvo pro místní rozvoj

SFZP_H_CMYK

loga-fondnno-nros-partnestvi-eeagrants-mala-rgb

Norske-fondy Logo

EHP-fondy Logo


mhmpmsmt

OPVK_hor_zakladni_logolink_RGB_cz

logo flanders smalllogo matralogo esf