Každý, kdo chce dosáhnout vzdálený cíl, musí udělat mnoho malých kroků.
Helmut Schmidt
 

adaptace

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Bulletin TIMUR

Chcete dostávat do Vaší emailové schránky Bulletin TIMUR?
Zprávy o stavu životního prostředí na místní úrovni Tisk Email

Na národní úrovni ukládají české zákony Ministerstvu životního prostředí informovat o stavu životního prostředí prostřednictvím Zprávy o stavu životního prostředí. Tuto zprávu schvaluje vláda a projednává Parlament ČR. Kromě toho vydává každoročně Česká informační agentura životního prostředí (CENIA) Statistickou ročenku životního prostředí ČR, kde v mimořádně podrobné míře zveřejňuje konkrétní data charakterizující stav složek životního prostředí a faktorů, jež jej ovlivňují.

Na nižších úrovních již neexistuje jednotný přístup a jednotlivé úřady poskytují informace zpravidla jen na vyžádání, jak ukládá zákon. Určitou logickou výjimkou je hlavní město Praha, které každoročně vydává velmi podrobnou ročenku životního prostředí a provozuje i mimořádně obsahově i formálně kvalitní internetový informační servis ENVIS. Některá města také věnují stavu životního prostředí prostor na internetu a některá dokonce zpracovávají – ať již pravidelně či nikoliv - samostatný dokument: zprávu o stavu životního prostředí. Konkrétně se jedná o něpříklad o město Svitavy či Kladno.

Na tuto poptávku reagovala iniciativa TIMUR a v rámci projektu podopřeného ze Státního fondu životního prostředívznikla jednotná metodika pro zpracování zpráv o stavu životního prostředí a tři vzorové zprávy pro Dubí, Svitavy a Vrchlabí.

Máte-li zájem o sestavení podobné zprávy pro vaše město, jsme ochotni Vám pomoci. Z toho důvodu jsme pro vás připravili nabídku zpracování zpráv o stavu životního prostředí dle metodiky TIMUR.

 

 

Interní sekceKontakt

Týmová iniciativa pro místní udržitelný rozvoj, o. p. s.
Olšanská 55/5 
Praha 3, 130 00

Tel +420 602 435 421
e-mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Další kontaktní údaje

 

Podpora

Děkujeme

Ministerstvo životního prostředí Ministerstvo pro místní rozvoj

SFZP_H_CMYK

loga-fondnno-nros-partnestvi-eeagrants-mala-rgb

Norske-fondy Logo

EHP-fondy Logo


mhmpmsmt

OPVK_hor_zakladni_logolink_RGB_cz

logo flanders smalllogo matralogo esf