Každý, kdo chce dosáhnout vzdálený cíl, musí udělat mnoho malých kroků.
Helmut Schmidt
 

adaptace

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Bulletin TIMUR

Chcete dostávat do Vaší emailové schránky Bulletin TIMUR?
Environmentální reporting Tisk Email

Environmentální reporting nebo-li podávání zpráv o chování města/obce/podniku vůči životnímu prostředí je informační nástroj, kterým město/obec/podnik dobrovolně informuje zájmové skupiny, např. občany, zastupitele, dodavatele, zákazníky apod. o svém environmentálním profilu, tj. o vlivech jimiž působí na životní prostředí a o aktivitách, které v této oblasti vykonal, popřípadě zamýšlí vykonat. Je to jedna z možností environmentální komunikace. 

Týmová iniciativa pro místní udržitelný rozvoj, o.s., která se touto oblastí zabývá od roku 2008, se podílí na popularizaci a propagaci pravidelného a systematického sledování, zpracovávání a zveřejnňování informací o životním prostředí na místní a regionální úrovni České republiky. V rámci své činnosti se TIMUR zaměřuje na následující oblasti environmentálního reportingu:

Tvorba zpráv o stavu životního prostředí

V rámci projektu podpořeného ze Státního fondu životního prostředí vytvořil TIMUR a expertní skupina odborníků jednotnou metodiku pro zpracování zpráv o stavu životního prostředí, na základě které byly připraveny tři vzorové zprávy pro města Dubí, Svitavy a Vrchlabí.

Elektronické publikování zpráv o stavu životního prostředí

Kromě tištěných zpráv o životním prostředí se TIMUR zaměřuje na publikování na webových stránkách měst. Z toho důvodu byla připravena metodika pro elektronické publikování informací o stavu životního prostředí měst a ta byla otestována ve třech spolupracujících městech (Svitavy, Vrchlabí, Kopřivnice). Na webových stránkách těchto měst lze nalézt aplikaci "Informační systém životního prostředí - ISZP", který formou tabulek a grafů publikuje základní údaje o městě.

obr_titul_ISZP

Informační systém životního prostředí

Jedná se o databázovou aplikaci obsahující strukturu indikátorů životního prostředí k prezentaci informací o životním prostředí ve formátu tabulek a grafů. Aplikace je k dispozici zdarma pro využití na webových stránkách obcí a měst ČR. 

obr_titul_iszp_150

Soutěž Zelená informacím

Soutěž o nejlépe pojatou prezentaci o životním prostředí na internetových stránkách měst - Zelená informacím. Nultý ročník se uskutečnil v roce 2010. 

logo_zelenainformacm

 

 

Interní sekceKontakt

Týmová iniciativa pro místní udržitelný rozvoj, o. p. s.
Olšanská 55/5 
Praha 3, 130 00

Tel +420 602 435 421
e-mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Další kontaktní údaje

 

Podpora

Děkujeme

Ministerstvo životního prostředí Ministerstvo pro místní rozvoj

SFZP_H_CMYK

loga-fondnno-nros-partnestvi-eeagrants-mala-rgb

Norske-fondy Logo

EHP-fondy Logo


mhmpmsmt

OPVK_hor_zakladni_logolink_RGB_cz

logo flanders smalllogo matralogo esf